ВМРО-ДПМНЕ: Заедно со народот го поразивме СДСМ со над 55 илјади гласови разлика

Од:

ВМРО-ДПМНЕ и народот го победи СДСМ на овие избори со над 55 илјади гласови разлика.Откако неуспешно велеа дека се најдобри, денес СДСМ вели дека ќе донесат прогрес. По 5 години власт нивниот прогрес е прогрес на криминалот, корупцијата, прогрес на инфлацијата и цените во маркетите, прогрес на трошоците за живот порачуваат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

-Прогрес во изминативе 5 години со Заев видовме само во плантажите со марихуана на Заеви и ним блиските фирми. Прогрес имаме на криминалци фатени инфлагранти како вршат кривично дело и наместо во затвор завршуваат на слобода или во домашен притвор, како Рашковски, Чипсио, Ден Дончев. Прогрес со СДСМ има во провизиите со вакцини. Веќе никој не му верува ма Заев па, ниту неговите во партија. Заев изгуби и му се случи дебакл. 22 општини ширум Македонија уште во прв круг избраа промени.Скопјани избраа промени, и Петре Шилегов изгуби од Данела Арсовска се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Антонио Милошоски силно се залага за евроатлантските интеграции на Македонија

А1он

СДСМ: Милошоски лобира против почеток на преговори со ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ е докажан противник на евроинтеграциите

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Стево Пендаровски се фали сам себе

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ/ДУИ планираат долга и тешка енергетска криза?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: СДСМ и ДУИ да понесат одговорност наместо да ги штитат фирмите

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е пионот на Заев кој ниеднаш не се спротивстави на погрешните политики поради кои Македонија е во економска, енергетска и здравствена криза

Ана Ололовска