ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да си даде оставка веднаш

Од:

„Оливер Спасовски да си даде оставка веднаш! Додека Спасовски ажурира членство по куќи Сашо Мијалков му побегна пред очи. Иако институциите знаеле уште од саботата дека постои опасност да бега МВР 24 часа не преземале ништо и чекале да побегне.

Според информациите кои излегоа во јавноста институциите знаеле уште во саботата во 16 часот дека постои опасност од бегство на Сашо Мијалков, но не преземале ништо. Чекаа да помине цел ден и Мијалков да избега“, велат ВМРО-ДПМНЕ.

„Доколку Спасовски знаел дека Мијалков ќе бега, зошто не ги преземал сите неопходни мерки против негово бегство?! Зошто дозволил Мијалков да побегне?!

Со самиот факт што Спасовски знаел за бегството на Мијалков и не преземал ништо говори дека Спасовски свесно го пуштил Мијалков да избега.

Постои основан сомнеж дека има договор Заев – Спасовски – Мијалков за бегството на Мијалков и Спасовски мора веднаш да си даде оставка.

Секој поминат ден на чело на МВР е штетен за државата. Оставка веднаш“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што СДСМ собира партиски војници за државен попис

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев преку Мијалков покажа дека постои мафија во државата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николоски: Власта уште еднаш докажа дека е во договор со криминалците во државата

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се извини за лагите за „Монструм“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Државата е на удар од луѓе кои криминалот им е основно занимање, а политиката ја гледаат како челичен штит од правдата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николоски: Во Албанија и Србија се најавуваат 4 милијарди инвестиции, а Заев една вакцина не може да купи

Ана Ололовска