ВМРО ДПМНЕ: Само Костадинов може да бара брзи избори во ден кога има мртви од коронавирус

Од:

Од опозициската ВМРО ДПНЕ преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на Костадин Костадинов од СДСМ.

„Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус. СДСМ некрофилска и Зоран Заев се во борба за спас на власта и по цена на човечки животи. Република Македонија е единствена држава од регионот каде немаме намалување на бројот на случаи од коронавирус, иако државите од опкружувањето веќе и по 10 дена немаат ниту еден нов случај. Денеска во Република Македонија имаме 3 ново починати од коронавирус, а Зоран Заев при полна свесност бара избори. Тоа е организирано убиство од политички побуди“, пишува во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ.

Според ВМРО ДПМНЕ, потребна е итна стратегија за обнова на Македонија.

Би можело да ве интересира

Николоски: Изградба на автопатот од Градско преку Прилеп до Битола и грчката граница

А1он

ВИДЕО: Со европски пари си правеле партиски собир, ВМРО-ДПМНЕ негира, но ќе докажеле после избори

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп поднесе кривична пријава против градиначалникот Јованоски

А1он

135 политички партии ќе земат учество на локалните избори во БиХ

А1он

Независниот академски синдикат бара да се повтори изборот на ректор на УКИМ

А1он

(ВИДЕО) Шахпаска: Поголеми шанси за младите, повисок младински стандард и намалување на младинската невработеност

Ана Ололовска