ВМРО-ДПМНЕ: Процесот на десоросоизација отпочнува

Од:

„СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија.

СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е различна од диктатите на Бихаќка и идеите на Џорџ Сорос во изминативе 25 години.

СДСМ и Сорос системски ги корумпираат новинарите и медиумите, уништувајќи ја конструктивната критика, паралелно блокирајќи ги и процесите за расчистување со црното минато.

Најголемото достигнување на СДСМ и Сорос е деструктивната платеничка револуција. Најголемиот успех е насилството врз полицијата и демолирањето на државните институции.

Најголем дострел им се десетиците повредени полицајци и уништените културни споменици. Императив на СДСМ и Сорос е сузбивањето на критичката мисла во Република Македонија.

СДСМ и Сорос се срам и елементарна непогода за Република Македонија.

На 11-ти декември народот јасно, одважно и прецизно и кажа „Не“ на целата деструкција во режија на аболицираниот криминалец Зоран Заев и соросовите инсталации во Македонија.

Народот одлучи: процесот на десоросоизација отпочнува“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Јанева од притвор ќе беше смешна

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Заев и Спасовски преземаат очајнички чекори да го задржат политичкото влијание врз полицијата

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Предизборниот период е период кога „блескаат“ лагите на Зоран Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Заев, Ангеловска и СДСМ повторно ја задолжуваат државата и граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Промените кон подобро ќе се почувствуваат во првите 100 дена од мандатот на новата влада

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: На 12 април народот одлучува помеѓу Заев и Македонија

Ана Ололовска