ВМРО-ДПМНЕ: Панчо Минов и Зеќир Рамчиловиќ кои се синоним за морална ерозија

Од:

„СДСМ со пратеничките листи не нуди ништо ново освен продолжение на политичката кариера на криминалната банда која е на власт веќе три години. Истрошените кадри на СДСМ не се способни за ништо друго освен криминал, економски колапс и неспособност да се остварат дадените ветувања пред граѓаните. СДСМ нема капацитет и човечки потенцијал. СДСМ нема нова енергија и нови кадри. СДСМ очајно се обидува да ја спаси кожата на компромитираните кадри  и да обезбеди нивен политички имунитет. Носителите на листите единствено можат да се пофалат со огромни скандали и афери во политички кариери и ништо конструктивно направено за државата освен штитење на личните интереси“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„Заев е единствениот лидер аболициран за тежок криминал. Николовски го уништи земјоделието. Шекеринска е дел од криминалната транзиција. Спасовски е најнеуспешниот министер за внатрешни работи. Никола Димитров го растури МНР и го потпиша штетниот Преспански договор , а Мила Цароска со своите  нелегални активности во министерството за труд и социјала е олицетворение на неспособност, лицемерие,криминал, лаги и манипулации. Посебна приказна се луѓето на листите како Панчо Минов и Зеќир Рамчиловиќ кои се синоним за морална ерозија. Со вакви кадри поразот на СДСМ е очигледен и неизбежен. СДСМ не успеа да понуди ништо ново освен еден континуитет на лагите, измамите и манипулациите. Обновата доаѓа на 12 Април со пораз на компромитираните кадри на СДСМ. Македонија ќе победи и ќе ги испрати СДСМ  засекогаш на политичкото буниште каде што и заслужуваат да бидат. Гласот за ВМРО-ДПМНЕ е глас за обнова, а гласот за СДСM е глас за криминалот кој мора да биде поразен. СДСM не се менува и останува партија заробена од Заев и Шекеринска кои се последните остатоци на криминалната транзиција. За спас на Македонија, транзициските криминалци мора да бидат казнети за штетите кои ги направија“, се додава во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Лефков: Додека фирми чекаат со месеци за наплата, Кочо Анѓушев наплати 3.62 милиони евра за модуларни болници

Мери Јордановска

Со двајца пратеници во скафандери, Собранието го изгласа петтиот пакет економски мерки

Маја Илиевска-Пачемска

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците болни од Ковид-19 да се вратат во изолација, ќе следува кривична пријава

Мери Јордановска

ВМРО – ДПМНЕ е во Собранието и ќе обезбеди кворум, нема да гласа за законите кои служат за криминалните афери на СДСМ и ДУИ

Маја Илиевска-Пачемска

Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува непостоечки афери

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Здравје, а не провизија – порача ВМРО-ДПМНЕ на протестот пред Министерството за здравство

Катерина Павлова-Николовска