ВМРО ДПМНЕ: Неспособната власт сака да ја дефокусира јавноста од тајните преговори кои денес се водат во Софија

Од:

Од ВМРО ДПМНЕ велат дека власта спроведува насилство врз пратениците за да ја дефокусира јавноста од преговорите со Бугарија.

dobivaj vesti na viber

„Насилие, физичка пресметка, недоличен речник е вистинската слика за криминалната власт на СДСМ И ДУИ.

На лудилото на власта и нема крај.

Граѓаните денес беа сведоци на вистинското лице на насилниците на ДУИ И СДСМ како физички нападнаа свои колеги мавајќи со чаши по нив.

Наместо СДСМ да го осуди ваквото насилничко однесување на Арбер Адеми застана во одбрана на насилството и го поддржа ваквото скандалозно однесување

СДСМ И ДУИ денес во Собранието демонстрираа сила и предизвикаа инцидент за да се дефокусира јавноста од она што тајно денес го реализираат.

Неспособната власт сака да ја дефокусира јавноста од тајните преговори кои денес се водат во Софија за предавствата на Димитар Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ.

Ваквите мрачни сценарија нема да им поминат. Премногу е“, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Петрушевски: Новиот документ од Бугарија со понижувања за Македонија

СДСМ: Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ се лажговци и лицемери, летуваат во луксуз во Монте Крало и Црна Гора

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е неспособна, Македонија е меѓу државите со највисока инфлација

ВИДЕО: Спасувачи претепале полски туристи на плажа во Бугарија

Орце Костов

(ВИДЕО) Каевски: Нема нови договори и нови обврски, С. Македонија ги започна преговорите со ЕУ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Реализираме стратешка цел, во ЕУ влегуваме како Македонци со заштитен македонски јазик и идентитет

Ана Ололовска