ВМРО-ДПМНЕ: Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како Македонија

Од:

СДСМ упорно ги брани нарко-босовите на кои МВР на Оливер Спасовски им издавале нелегални пасоши велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

„Денеска, откако јавноста дозна дека и светски озлогласената италијанска нарко мафија Ндрангета пронашла закрила во МВР на Оливер Спасовски, од СДСМ продолжуваат со обидите да се исперат од криминалот и срамот во светски рамки. Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како Македонија предводена од Заев, Спасовски и СДСМ. Наместо досадните празни изговори, потребна е одговорност и оставки“ – се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски е најголемиот бранител на криминалците

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да каже со кои лица имал тајни средби мафијашот Седат Пекер во зградата на Владата

Катерина Павлова-Николовска

Муцунски: Ќе гласаме за мерките од петтиот пакет, нудиме неколку термини за седницата

Катерина Павлова-Николовска

Костадинова: Мицевски нападна пратеничка, тој е дел од насилничката матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

Инаетењето во Собранието го држи под блокада петтиот сет мерки

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи и рефундирање на парите за граѓаните што морале да се лекуваат во приватна болница