ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се откажеме веднаш од техничка влада, доколку криминалната партија ДУИ нема технички премиер

Од:

Би било срам за државата, партија од типот на ДУИ, каде криминалот со СДС им е секојдневие, да има технички премиер. Затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно веднаш да се откаже од техничка влада, доколку се откаже ДУИ од технички премиер.

ДУИ е партија, која е синоним за криминал во Македонија, партија каде нивниот претседател Али Ахмети, приграби милиони, за себе и своето семејство и има внуци со „претприемачки дух“, кој купува вредни имоти во центарот на Скопје од 30 милиони евра.

Партија каде Артан Груби отвора коцкарници, со матни типови од Бугарија, брат му купува дуќани во строгиот центар на Скопје, хотели на Попова Шапка, а тука се и милионските кирии, кои ги плаќа Лотарија.

Партија каде, Бујар Османи, дели милионски тендери на донатори на партијата, а директорот на Градежниот инспекторат Фатмир Арифи, откако го прекрши законот и не го пријави својот имот, ги обвини вработените од човечки ресурси дека биле криви.

Ваква потоната партија во криминал, не смее да има обичен чиновник во владата, а камоли технички премиер, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Интервју со Ванковска: Да излеземе од НАТО, а договорите со Грција и Бугарија да се поништат, ако мислиме дека не може, тогаш сите во Вардар

Александар Тодески

(ВИДЕО) Димитриеска Кочоска: Последниот тендер од 46 милиони евра за компанија Марковски е комплетна пљачка и фиктивен договор преку кој ќе се вршат исплати

(ВИДЕО) Божиновска: ВМРО-ДПМНЕ ќе формира министерство за енергетика кое ќе вработи стручни кадри кои сериозно ќе се занимаваат, ќе изготват стратегија и ревидирање на се што досега е направено

(ВИДЕО) Маркова Велинова: Владата на ВМРО-ДПМНЕ по преземањето на власта веднаш ќе се посвети на гасификацијата, но и посебно внимание секој да добива квалитетна електрична енергија

(ВИДЕО) Димитров: РЕК Битола ни е стожерот на енергетиката и ние не смееме лесно да се откажеме од него

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС и ДУИ е одговорна за катастрофата со издавањето на исправи, наместо помпезни пречеци на обрасци на граница, нека го изгласаат законот за продолжување на пасошите