Вкупно 79 македонски државјани од утрово до 14 часот излегле на Табановце

Од:
Во текот на денешниот ден од 6 часот до 14 часот на излез од Граничниот премин Табановце имало 79 македонски државјани, соопштија денеска од МВР.
-Од 6 до 14 часот на ГП Табановце на излез поминале 79 македонски државјани, а вкупниот број на патници кои изглеле е 179, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

Тајланд ќе мижи пред стварноста, владата забрани вести што кажуваат колку лошо се справува со пандемијата

Жарко Настоски

Њујорчани од денеска добиваат по сто долари ако се вакцинираат

Жарко Настоски

Вакцинирани се над половина од планираните 2,2 милиони граѓани во Албанија

Жарко Настоски

Во Чешка дополнителни два дена годишен одмор за државните службеници кои ќе се вакцинираат против Ковид-19

Ана Ололовска

Бајден наложи строги правила за вакцинација за федералните службеници

Ана Ололовска