Вкупно 12128 лица се провериле во избирачкиот список, заклучно со вчерашниот ден

Од:

Вкупно 12128 лица се провериле во избирачкиот список, заклучно со вчерашниот ден, соопшти Државната изборна комисија, која потсетува дека тече постапката за јавен увид во Избирачкиот список и истата ќе трае до 9 септември 2021 година.

Заклучно со вчдера се поднесени се вкупно 47 барања за запишување во избирачкиот список, 28 барање за бришење на податоците од избирачкиот список и 22 барања за измена на податоците во избирачкиот список.

Исто така, до Државната изборна комисија, на е-маил адресата [email protected]  се поднесени вкупно 42 барања.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ има 17 советници, СДСМ доби 12, ДУИ има 6, Левица има 4

Кристијан Ландов

Тимчо Муцунски и Александар Стојкоски победија во Аеродром и Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

ДИК: Шилегов води пред Арсовска во Скопје

А1он

ЗНМ: Осуда за односот на Даштевски кон новинарите, а МВР да постапи по поплаките од страна на онлајн медиумите

А1он

Заврши гласањето, почнува броењето

А1он

ДИК прими нова пратка терминали за отпечатоци од прсти, почна полнењето со податоци од гласачите