(ВИДЕО) Ангелов: Ако е УЧК, тогаш не може без знаење на Ахмети и Груевски

Од:

Стојанче Ангелов на протестот пред обвинителството кажа дека предупредил уште пред две недели дека власта има платено 2 милиони евра на луѓе кои треба да се претстaват како УЧК во кумановско-липковскиот регион за да го одвлечат вниманието од политичката ситуација во државава.

-Нападот е врз карулата и од четири гранични полицајци е одземено оружјето. Денеска очекуваа дека СДСМ ќе излезе со една од потешките бомби, па побрзаа да го покријат тој настан. Одговорно тврдам дека единствен командант на УЧК е Али Ахмети кој е во љубов со Никола Груевски, и нема шанса никаква акција да изврши УЧК без да знае Али Ахмети.

Ова што се случува е или по наредба на Али Ахмети во што јас лично не верувам или е некоја небитна група која се претставува како УЧК и мислам дека Ахмети ќе расчисти со нив зошто го валкаат нивниот бренд, рече Ангелов.

Би можело да ве интересира

Сопругата на Булент Ибрахим, починат од сепса по операција на хемороидите: Обвинителката ми се извини што осум месеци во фиока го чувале предметот

Маја Илиевска-Пачемска

ОЈО Кавадарци: Поради продажба на алкохол на малолетник, обвинение против едно физичко и правно лице

А1он

Обвинителството бара притвор за сопственикот на фирмата каде беше најден кокаинот

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Ана Ололовска

Спасовски набавил 3000 пара неквалитетни чизми за полицајците, Чулев со нов поднесок до Обвинителството

Маја Илиевска-Пачемска

Најмалку 10 лица ќе одговараат за криминалот од над 4,5 милиони евра во ФФМ

1 comment

rade 21/04/2015 - 20:45 at 20:45

Bravo be bate Stole gi citas kako bukvar , ama vazno Horhe ke go resi problemot i nie ke bideme srekni i veseli .

Reply

Leave a Comment

4 × one =