ВИДЕО: Достоинство почна со собирање потписи за смена на Талат Џафери

Од:

Бранители и граѓани се собираат во Жена Парк за да ја потпишат иницијативата организирана од Достоинство, за референдум против Талат Џафери или било кој припадник на ОНА да може да биде министер за одбрана, министер за внатрешни работи или министер за правда.

На собирот е забележливо силно полициско обезбедување.

Паралелно, група Албанци се собираат кај Јаја-пашината џамија, кои ќе се упатат кон Владата, за каде што најавија мирен протест за поддршка на Талат Џафери.

Би можело да ве интересира

Четиринаесет години од хеликоптерската несреќа во катлановско Блаце

Ана Ололовска

Македонски војник во мисијата на КФОР почина во болница во Приштина

Предраг Петровиќ

Шекеринска: Инвестиции за подобри услови во армискиот полигон Криволак

А1он

Пендаровски се сретна со пензионираните генерали во Армијата

Македонија се приклучува кон ЕУ борбената група HELBROC

Шекеринска: Армијата и одбраната не се важни само за нашето НАТО членство, туку и за членството во ЕУ

Ана Ололовска

2 comments

OTPOR 02/03/2013 - 12:52 at 12:52

STO DOZIVEAVME MAKEDONIJA DA SE BRANI OD MAKEDONCITE. GRUJO SO TVOJATA IMPERIJA ZASTRAMI SE. MAKEDONCITE DA SE TEPAAT I ISFRLAAT. ALBANSKITE KOMANDANTI SITE SE VO VLADA I PARLAMENT, A MAKEDONSKITE BRANITELI PO ULICI BEZ PARCE LEB. PREDAVNICI

Reply
samir 02/03/2013 - 13:03 at 13:03

pogresna vi e informacijata. Albancite ne go podrzuvaat Talat Xaferoski (Vie mislite deka e toj Albanec), tuku protestirame protiv vcerasnite nasilstva na decinja Albnci od strana na makedonski nacisti huligani

Reply

Leave a Comment

4 × one =