ВИДЕО: Достоинство почна со собирање потписи за смена на Талат Џафери

Од:

Бранители и граѓани се собираат во Жена Парк за да ја потпишат иницијативата организирана од Достоинство, за референдум против Талат Џафери или било кој припадник на ОНА да може да биде министер за одбрана, министер за внатрешни работи или министер за правда.

На собирот е забележливо силно полициско обезбедување.

Паралелно, група Албанци се собираат кај Јаја-пашината џамија, кои ќе се упатат кон Владата, за каде што најавија мирен протест за поддршка на Талат Џафери.

Би можело да ве интересира

Новa генерација професионални војници положи заклетва во велешката касарна

Жарко Настоски

Официјално Центарот за обука на пилоти во структурата на македонската Армија

Ана Ололовска

Армијата ќе ги продолжи тригодишните договори на професионалните војници за уште една година

Ана Ололовска

Армијата засилена со 200 професионални војници

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност ја одобри набавката на оклопни возила од САД

ВИДЕО: Отворено стрелиштето на Армијата и МВР – квалитетната обука на безбедносните сили предуслов за зачувување на безбедноста

Ана Ололовска

2 comments

OTPOR 02/03/2013 - 12:52 at 12:52

STO DOZIVEAVME MAKEDONIJA DA SE BRANI OD MAKEDONCITE. GRUJO SO TVOJATA IMPERIJA ZASTRAMI SE. MAKEDONCITE DA SE TEPAAT I ISFRLAAT. ALBANSKITE KOMANDANTI SITE SE VO VLADA I PARLAMENT, A MAKEDONSKITE BRANITELI PO ULICI BEZ PARCE LEB. PREDAVNICI

Reply
samir 02/03/2013 - 13:03 at 13:03

pogresna vi e informacijata. Albancite ne go podrzuvaat Talat Xaferoski (Vie mislite deka e toj Albanec), tuku protestirame protiv vcerasnite nasilstva na decinja Albnci od strana na makedonski nacisti huligani

Reply

Leave a Comment

four − one =