ВИДЕО: Во Струга и Куманово со огномети се дочека 2021 година

Од:

Со затворени локали и угостителски објекти, празни улици и во домашна атмосфера, се дочека Новата година во Струга и Куманово. Во двата градови, немаше атмосфера дека доаѓа 2021 година, се до полноќ, кога се прослави со гласни огномети. Пред тоа, реткост беше да се чуе и пукање на пиротехнички средства.

За првпат досега, не се организираше пречек на Новата година. Поради мерките за заштита од коронавирус, угостителските објекти работеа до 18 часот, а Владата забрани организирање на прослави и на отворено од страна на општините. Низ улиците, пак, речиси да немаше луѓе и возила.

Во слична атмосфера, се дочека 2021 година во сите градови, вклучувајќи го и Скопје.

Би можело да ве интересира

На „Тајмс сквер“ повторно ќе се слави Нова година

Ана Ололовска

Фејсбук: Преку Ватсап разменети 1,4 милијарди пораки и повици за Нова година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Со огномети, Скопје ја дочека Новата година

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Огномети од целиот свет на пречекот на Новата година

Жарко Настоски

ВИДЕО: Јапонија и Кореја влегоа во 2021 година

Жарко Настоски

ВИДЕО: Нов Зеланд без корона ја дочека 2021

Катерина Павлова-Николовска