(ВИДЕО) Снимка со дрон на македонско грчката граница

Од:

Илјадници мигранти се движат кон север со надеж дека ќе стигнат до Европската унија.

Неколку илјади мигранти и бегалци се наоѓаат во близината на македонско-грчката граница, очекувајќи дозвола да продолжат по својот пат на Запад.

Би можело да ве интересира

Од грчките острови во континентална Грција ќе бидат префрлени над 800 бегалци и мигранти

Ана Ололовска

Франција демонтира голем камп за мигранти во Кале

Ана Ололовска

Членови на невладини организации во Грција им помагале на мигранти да стигнат до Лезбос

Жарко Настоски

Ранет возач на „Порше“ што превезувал мигранти и се обидел да прегази полицајци

Жарко Настоски

Во Царинска испостава „Табановце“, во товарно возило пронајдени осум лица мигранти

Ана Ололовска

Бабиш: Мигрантите треба да се запрат и да се вратат во матичните земји

Ана Ололовска

Leave a Comment

five × three =