(ВИДЕО) Лажна вест: Специјализантка по дерматологија од Тетово заразена со коронавирус

Од:

Порталот “Република“ објави лажна вест дека специјализантка по дерматологија од Тетово е заразена со коронавирусот.

Лажна вест: Специјализантка по дерматологија од Тетово заразена со коронавирус

Порталот „Република“ објави лажна вест дека специјализантка по дерматологија од Тетово е заразена со коронавирусот

Posted by A1on.mk on Вторник, 10 март 2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес конференција ја демантираше оваа информација.

„Не, нема специјализантка која што е јавена на преглед или тестирана“, рече министерот Филипче.

Би можело да ве интересира

САД и СЗО договорија дополнителни студии за потеклото на коронавирусот

Ана Ололовска

Гугл и Фејсбук само на вакцинираните вработени ќе им дозволат да се вратат во канцеларија

Ана Ололовска

Бајден утре ќе нареди задолжителна вакцинација за сите вработени во сојузните органи

Жарко Настоски

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

Жарко Настоски

Бугарија врати осуммина шпански државјани од авион поради ковид-мерките

Жарко Настоски

Третата доза „Фајзер“ заштитува стопати повеќе од делта-сојот, тврди компанијата

Жарко Настоски