(ВИДЕО) Лажна вест: Специјализантка по дерматологија од Тетово заразена со коронавирус

Од:

Порталот “Република“ објави лажна вест дека специјализантка по дерматологија од Тетово е заразена со коронавирусот.

Лажна вест: Специјализантка по дерматологија од Тетово заразена со коронавирус

Порталот „Република“ објави лажна вест дека специјализантка по дерматологија од Тетово е заразена со коронавирусот

Posted by A1on.mk on Вторник, 10 март 2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес конференција ја демантираше оваа информација.

„Не, нема специјализантка која што е јавена на преглед или тестирана“, рече министерот Филипче.

Би можело да ве интересира

Научниците алармираат поради новата варијанта на Ковид-19

Горан Наумовски

Прва тужба во Германија поради последиците од вакцината против корона на Фајзер

Ана Ололовска

Кинески научник: Можно е пандемијата да започнала со истекување на вирусот од лабораторија

Ана Ололовска

СЗО прогласи крај на пандемијата на коронавирус

Ана Ололовска

Шефот на СЗО: Не можеме да знаеме како настанала короната додека Кина не ги објави своите податоци

Ана Ололовска

Се појавија нови информации за потеклото на короната: СЗО бара Кина да ги објави

Катерина Ѓуровски