(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана

Од:

МВР извести дека уапсен е Д.К.(44) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена лабораторија за производство на марихуана со околу 150 садници, ламби, вентилатори и друга опрема, како и неколку шприца со кафеава материја, марихуана и дигитална вага.

– Лицето е задржано во полициска станица и по целосно документирање на настанот, во консултација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава – тврдат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Пронајдена дрога при претрес во Скопје

Затвореник од Штип организирал шверц на хероин

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

Најдена дрога при претрес на куќа во Штип, меѓу приведените и 22 годишна девојка

А1он