(ВИДЕО) Потресни снимки: Мајка моли да го пуштат нејзиното дете

Од:

Пуштена е првата група на македонска територија и веднаш настана хаос.

Mигрантите трчаа по пругата кон станицата да се качат на возот. Во сиот хаос една жена беше пропуштена низ кордонот од полиција, но зад кордонот остана нејзиното семејство, а потоа едно од нејзините деца.

Таа во солзи стоеше на сред патот-дали да продолжи кон возот со едното дете или пак да моли и чека да биде пропуштено и другото.

Полицијата почна да попушта групи мигранти колку што има капацитет во возот за Србија. Дел од мигрантите за да поминат грабнуваа деца што не се нивни, а потоа ги оставаа пред полицијата, а родителите ги бараа во метежот.

Би можело да ве интересира

Од грчките острови во континентална Грција ќе бидат префрлени над 800 бегалци и мигранти

Ана Ололовска

Франција демонтира голем камп за мигранти во Кале

Ана Ололовска

Членови на невладини организации во Грција им помагале на мигранти да стигнат до Лезбос

Жарко Настоски

Ранет возач на „Порше“ што превезувал мигранти и се обидел да прегази полицајци

Жарко Настоски

Во Царинска испостава „Табановце“, во товарно возило пронајдени осум лица мигранти

Ана Ололовска

Бабиш: Мигрантите треба да се запрат и да се вратат во матичните земји

Ана Ололовска

Leave a Comment

9 + 1 =