(ВИДЕО) Петковски: Додека Груевски не поднесе оставка, не се тргаме од улица

Од:

„Не се памети во светот парламентарци да се исфрлат со специјалци од парламентот, па ни во најголемите диктаторски држави“, изјави претседателот на НСДП, Тито Петковски.

„Сакаме да кажеме дека не се плашиме, можеме и преку директни контакти со луѓето, пораките да ги соопштуваме од ова место.

Основната цел е Никола Груевски како персонификација на овој режим да си поднесе оставка, додека не се случи тоа, нема да се тргнеме од улицата“, рече Петковски.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Демонстрантите бесни на новите ковид мерки се обидоа да влезат во бугарскиот Парламент, повредени полицајци

А1он

Движењето „Поддршка за онлајн настава“ бара второто полугодие од учебната година да почне онлајн

Повеќе од 500 цивили повредени во Алмати, гори резиденцијата на претседателот на Казахстан

А1он

Протест на жители на Сопиште, бараат да се реши нивниот проблем со електричната енергија

А1он

ВИДЕО: Романците бесни на новите ковид-мерки, упаднаа во дворот на Собранието

А1он

Хаос во седиштето на Демократската партија, по насилното влегување на приврзанците на Бериша

А1он

Leave a Comment

twelve − seven =