(ВИДЕО) Пандов: Заев ќе заврши во затвор за еден месец

Мене ми стои дека судската постапка се ближи и дека во наредниве месец дена во делот на прислушување очекувам дека четвртообвинетиот Зоран Заев ќе заврши во затвор. После тоа претпоставувам ќе се оди на вториот дел, автентичноста на разговорите и правните последици од тоа, рече активистот на ГДОМ и бранителот на политиките на власта, Александар Пандов во дебатата на 24 вести.

-Ако тие се автентични разговори, ако се стекнати како што треба, или ако има правно дејствие од некој настан што е слушнат ќе биде прашан што е со него. Конечно, СДСМ како сериозна партија ќе добие ново раководство, нов нормален европски лидер, пратениците ќе се вратат во парламентот и ќе се продолжи со нормалното партиско живеење. Искрено верувам дека, наскоро ќе има после тоа избори во СДСМ на кои ќе се избере нов лидер, и пратениците ќе се вратат во парламентот, рече Александар Пандов.

Според него, доволен доказ е шестообвинетиот кој направил договор со обвинителството за што добил три години затвор.

-На кој суд, смешни сте, во овие судови на ВМРО, судот секој ден оперира со човечки судбини. Постоел петти и шести обвинет со кој Мијалков наместил. Онака као што Љубе го наместивте, осум години. Судот кој е маша на Мијалков, тој решава за најситните одлуки на судот, да не зборуваме за крупните. Која мисла е тоа за петтиот и шестиот, ова е халуцинација, рече Никола Гелевски, колумнист.

Би можело да ве интересира

Заев ќе оди на одмор во Охрид и во Грција

Татјана Ташкова

Заев го промени телефонскиот број, како дел од мерките за безбедност и внимателност во дигиталните комуникации

(ВИДЕО) Заев: Kики и Фрики за мене не постојат, објавете ги со име за да може да ве тужат

Галена Николовска-Ризвановиќ

(ВИДЕО) Заев: СЈО се интегрира во Обвинителство за организиран криминал на чело со Русковска

Ана Ололовска

Заев: Немам добиено писмо од Мерко

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Заев до Ел Чека: Објави разговори и за мене, ќе одговараш кога-тогаш

Галена Николовска-Ризвановиќ

6 comments

од мене 25/03/2015 - 08:11 at 08:11

Овој е видовит или веќе е донесена пресуда за Заев?

Reply
ANONIMEN 25/03/2015 - 09:42 at 09:42

Ovoj nema vrska sto zboruva i so toa sto se desava kaj nas pa na kraj kraeva dali e vazno kako se steknati ovie razgovori vazno e sto ima vo razgovorite kako mu go rusat i se smeat milionskiot objekt na Canovski,krazba,mestenje,sotrenje,navredi.
Vo najdiktaturnite zemji za vakvi skandali davaat ostavki i obvinitelot ima rabota 24/7 za krazba na narodni pari i poigruvanje so najvrednite nesta na covestvoto

Reply
Bojana 25/03/2015 - 11:26 at 11:26

Apsolutno e vo pravo Pandov.Snimenite i neovlasteno prislusuvani i prezentirani razgovori treba da dobijat sudska razvrsnica.Ocigledna e nervozata na Gelevski, zosto “bombite” na Zaev ne gi dadoa ocekuvanite rezultati.

Reply
валтер 25/03/2015 - 11:50 at 11:50

Не само што е видовит, туку е и физички посилен од Гелевски (така се изјасни). Добро е што вакви СИЛНИ има во ГДОМ. Предпоставувам повеќето од нив се каратисти и редовно вежбаат ката (борба со замислен противник)

Reply
софија 25/03/2015 - 19:35 at 19:35

Ова е втор човек од ВМРО ДПМНЕ, кој јавно, на дебата, во емисија во живо ОБЈАВУВА дека Заев ке го уапсат наскоро. Латас објави на дебатната емисија на МТВ дека веќе тече истражна постапка и тоа е се транспарентно и знае дека ќе го уапсат, а сега за неполна недела и овој. Исто како со Бошковски…..Во објавените разговори – бомбите – се води ист муабет, само за Бошковски, ама од други
луге.Да ли ќе се најде јунак на патот да им застане? Што е ова луге?

Reply
toj 25/03/2015 - 19:56 at 19:56

e kao ke gi dadat rezultatti koga gruevski ,
farba na golemo ,3 tv so nacionalna koncesija ,reklami ,administracija od 200000 ,krediti od stranstvo sekoj mesec ,i za koga kre dojdeme kako grcite ke bidat krivi albancite ili amerikancite

Reply

Leave a Comment

4 × 3 =