ВИДЕО: Пајак службата подига возила од пред куќите во Козле

Од:

Неколку камиони на пајак службата вчера доцна во ноќта подигаше автомобили на главната улица во населбата Козле.

Граѓаните се жалат дека автомобилите им ги подигаат од пред куќите, а пајак службата доаѓа навечер тајно и без ротациони светла за предупредување.

Дел од жителите на Козле пријавувале во полиција мислејќи дека некој им ги украл возилата додека не добијат одговор дека возилото им е на платото под железничката станица и за да си го земат треба да платат.

Акцијата на пајак службата ги вознемири граѓаните. Вработените на прашањето зошто им ги подигаат автомобилите од пред домовите одговарале дека така им е наредено без да посочат од кој.

Според тврдењата на жителите уште кога се реконструирала главната улица во Козле им било посочено дека тротоарите не се подигаат намерно и дека ќе ги постават на иста висина како со улицата за да можат да ги паркираат автомобилите.

Едно од прашањата кои ги збуни жителите е што доколу некој им дојде на гости, а единствено место за паркинг е тротоарот пред куќата.

Би можело да ве интересира

Посебен режим на сообраќај во Скопје во сабота поради чествувањето на смртта на Гоце Делчев

А1он

Паднато дрво го попречува сообраќајот на патот Делчево – Пехчево

Пропаѓале врски, бракови, бизниси – Италија ги укинува фотографиите од камерите за брзина во сообраќајот

А1он

Пет денови посебен режим на сообраќај во главниот град

А1он

Ковачевски: Институтот за белодробни заболувања „Козле“ во Скопје станува Универзитетска клиника

Предраг Петровиќ

Казнети 285 возачи во Скопје, 107 за брзо возење