ВИДЕО: Невреме во Скопје, улиците поплавени

Од:

Невремето со силен дожд кое вечерва го зафати Скопје, ги поплави градските улици и булевари и предизвика големи потешкотии во сообраќајот. На снимка од населбата Кисела Вода се гледаат вистински реки и преплавени шахти за атмосферска канализација, а поплавени се речиси сите улици во населбата.

Ништо подобра не е ситуацијата и во повеќе други скопски населби, а возењето автомобил низ улиците на главниот град вечерва е вистинска авантура.

Од УХМР и за утре прогнозираат нестабилно време со можни силни локални невремиња кои може да предизвикаат слив на поголеми количества вода во градските средини. Стабилизација на временските услови се очекува од понеделник, велат метеоролозите.

Би можело да ве интересира

Нема бактерии во водата за пиење во Скопје, „Водовод“ анализирал примерок од домот на човекот што ја прошири паниката на „Фејсбук“

Маја Илиевска-Пачемска

Во Скопје 584 луѓе активно заразени со коронавирус, најмногу во Аеродром и Центар

А1он

ВИДЕО: Бурата „Јанос“ ja однесе плажата „Ерусалим“ на Кефалонија

А1он

Во Скопје 567 активни случаи на Ковид-19, најмногу во Аеродром и Центар

А1он

ВИДЕО: Циклонот беснее во Грција, јахти удираат во карпите

Ана Ололовска

Во Скопје 526 заразени, нема град во Македонија без активни случаи на Ковид-19

А1он