(ВИДЕО) Навлегоа мигранти од сите страни, полицијата ги брка по полиња

Од:

Стотици мигранти без дозвола почнаа да навлегуваат на македонска територија од неколку страни. Тие додека траеше пропуштањето на најранливите категории мигранти, почнаа да влегуваат во Македонија без дозвола и без легитимирање.

Почнаа во групи да трчаат по полињата, а полицијата веднаш се упати со трчање по нив за да ги врати.

Би можело да ве интересира

Фронтекс ги прекинува сите операции во Унгарија

Жарко Настоски

ОН: Италија е одговорна за смртта на 200 мигранти во бродолом во 2013 година

ВИДЕО: Мигранти ja пљачкаат „Зара“ среде Белград, никој не им помага на чуварите

Жарко Настоски

Унгарската полиција спречи влез на повеќе од 600 мигранти

Катерина Павлова-Николовска

ХРВ бара итно решавање на мигрантската криза во БиХ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инцидент во мигрантскиот камп во близина на Сараево, интервенираа специјалци

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × 3 =