ВИДЕО: На граничниот премин Богородица се постави табла со новото уставно име на државата

Таблата со новото уставно име на државата, Република Северна Македонија беше поставена на граничниот премин Богородица кај Гевгелија, од страна на Царинската управа на Република Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

Од денеска нови регистарски таблички со NMK

Ана Ололовска

Почнува издавањето на новите таблички со ознаката NMK

Ана Ололовска

„Македонија вечна“, стана „Северна Македонија вечна“

Ана Ололовска

Сајтот за туристичка промоција „Macedonia timeless“ причина за препукување меѓу власта и опозицијата во Грција

Ана Ололовска

Нимиц: Се измачив со користењето на „ПЈРМ“, Преспа е врв на мојата кариера

Ана Ололовска

Северна Македонија или Македонија? Караџовски и Адеми расправаa како да ја пишува државата на извештајот

Ана Ололовска