ВИДЕО: Мијалков во автомoбил со затемнети стакла однесен на Водно во домашен притвор

Од:

Во полициски автомобил со затемнети стакла, Сашо Мијалков беше изнесен од Обвинителството за гонење на организиран криминал. Автомобилит беше во придружба на две полициски и едно цивилно возило. Медиумите не успеаја да го видат, поради темните стакла. Тој е изнесен од зградата веднаш по заминувањето на обвинителката Вилма Русковска. Мијалков ќе биде спроведен во неговиот дом на Водно.

Адвокатот Петар Василев, застапник на Мијалков, ги одмина новинарските екипи. Тој не одговори на ниту едно од прашањата.

И Вилма Русковска кажа дека не се сретнала со Мијалков, иако тој три часа седеше во истата зграда со неа. Таа посочи дека оправдувањето на Мијалков ѝ било пренесено од неговиот адвокат.

Би можело да ве интересира

Мијалков шета сам низ затворскиот двор, но не се открива и дали е сам во ќелија

Кристијан Ландов

Преку Белизе и Белата Палата до плацови на Водно – како функционирала шемата за која Камчев заврши во притвор

Мери Јордановска

Одбиена жалбата на Мијалков за одредениот притвор за „Таргет-Тврдина“

Ана Ололовска

Прво негираше, па потврди: Русковска споделила сомневање со Маричиќ за можно бегство на Мијалков

ВИДЕО: Русковска негираше, но Маричиќ потврдува дека таа е обвинителката со којa се сретнал во петокот

Изготвен безбедносен план за Мијалков во затворот во Скопје

Ана Ололовска