ВИДЕО: Мијалков е со адвокатот кај Русковска, не одговара кај бил неговиот клиент изминатите три дена

Од:

Адвокатот Петар Василев е во Обвинителството заедно со Сашо Мијалков, каде повеќе од час и половина е во зградата со обвинителката Вилма Русковска. Тој излезе и влезе во зградата без да каже збор.

Медиумите го прашуваа каде бил неговиот клиент Мијалков три дена, зошто бил недостапен за истражните органи, но и дали појавувањето е договорено со власта.

Инаку, по три дена недостапност, Мијалков сам се појави во Обвинителството за гонење на организиран криминал. Неговиот адвокат Василев вчера беше придружил на неговите синови во станицата во Кисела Вода каде поминаа преку седум часа.

Би можело да ве интересира

Мијалков шета сам низ затворскиот двор, но не се открива и дали е сам во ќелија

Кристијан Ландов

Преку Белизе и Белата Палата до плацови на Водно – како функционирала шемата за која Камчев заврши во притвор

Мери Јордановска

Одбиена жалбата на Мијалков за одредениот притвор за „Таргет-Тврдина“

Ана Ололовска

Прво негираше, па потврди: Русковска споделила сомневање со Маричиќ за можно бегство на Мијалков

ВИДЕО: Русковска негираше, но Маричиќ потврдува дека таа е обвинителката со којa се сретнал во петокот

Изготвен безбедносен план за Мијалков во затворот во Скопје

Ана Ололовска