ВИДЕО: Мицкоски повика на протест во среда

Од:

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на протест против покачувањето на цената на струјата, на 9 септември од пред Министерството за правда до Регулаторната комисија за енергетика.

Прес-конференција, 07.09.2020

Прес-конференција, 07.09.2020

Posted by Hristijan Mickoski on Понеделник, 07 септември 2020

„Мораме да се спротивставиме на оваа мафија со протести, да протестираме за секоја тема која ги мачи граѓаните. Ова е отворен повик да се обединиме и да ја заштитиме државата и граѓаните“, рече Мицкоски.

Мицкоски на денешната прес конференција рече дека Македонија во моментов го има најлошиот пад на бруто домашниот производ.

„Да нема изговор од Владата и мафијата на Заев дека пари во буџетот нема. Пари има, ама тие не одат кај народот. Пари има затоа што потрошија 1 милијарда евра на поткуп, трошат над 8 милиони евра за возила, трошат за колачи и тендери за вафли додека народот живее на вересија. Им пропадна банка од 200 милиони евра и око не им трепнува“, рече Мицкоски.

Според него, народот го чекаат уште потешки времиња во месеците кои доаѓаат.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Лефков: Додека фирми чекаат со месеци за наплата, Кочо Анѓушев наплати 3.62 милиони евра за модуларни болници

Мери Јордановска

Мицкоски: Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!

Мери Јордановска

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците болни од Ковид-19 да се вратат во изолација, ќе следува кривична пријава

Мери Јордановска

ВМРО – ДПМНЕ е во Собранието и ќе обезбеди кворум, нема да гласа за законите кои служат за криминалните афери на СДСМ и ДУИ

Маја Илиевска-Пачемска

Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува непостоечки афери

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Здравје, а не провизија – порача ВМРО-ДПМНЕ на протестот пред Министерството за здравство

Катерина Павлова-Николовска