(ВИДЕО) Костадинов: Што сака да сокрие Мицкоски, линковите со Орце Камчев или неговата улога во Рекет?

Од:

„Христијан Мицкоски повторно бега од јавноста, бега од граѓаните. Мицкоски не одговара на јавно поставено прашање: дали Орце Камчев, тајкун од режимот и обвинет во предмети на СЈО, финансирал изборна кампања на ВМРО-ДПМНЕ?

Нема одговор ниту од Игор Јанушев, потписник на сметката на партијата.

Но, видовме дека Орце Камчев, рипна да го брани, но молкот на Мицкоски, Јанушев, молкот во ВМРО-ДПМНЕ зборува многу“, рече Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

„Да потсетиме, исто така молчеше и кога го пршувавме за неговите средби со Зоки Кичеец, еден од осомничените во случајот познат како “Рекет“, за да на крај излезе и одговори дека всушност средба имало.

Останува прашањето: што е тоа што Мицкоски не сака да се дознае во јавноста за случајот, во јавноста познат како „Рекет“?

Дали се тоа линковите со Орце Камчев или можеби неговата улога во овој случај?“, прашува Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Стојаноска: Обвинителството не повело постапка против Дончев во 2018 и му овозможило да го потврди делото и во 2019 година

Ана Ололовска

СДСМ: Изборите се решение за незрелото, неодговорно и несериозно однесување на Мицкоски и неговите кадри

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Лагите на Заев се плаќаат со човечки животи

Ана Ололовска

СДСМ: Со директна финансиска поддршка им помагаме на граѓаните во услови на криза и ја заживуваме македонската економија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Молкот на Нина Ангеловска и паушалните одговори од општината ги потврдуваат нивните намери за во иднина

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стојаноска: Ден Дончев незаконски се стекнал со 130.000 долари, ЈО на Русковска го штити

Ана Ололовска