ВИДЕО: Колку пари трошат политичките партии на рекламирање на билборди

Од:

Колку пари трошат политичките партии на рекламирање на билборди?

Погледнете во видеата: Што треба да промениме во Изборниот законик за поголема отчетност на партиите во платеното политичко рекламирање на надворешни медиуми.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Донации од 200, 500, 1000 денари: Ванковска кажа колку пари легнуваат на наменската сметка за изборите

Граѓаните преку Буџетот донираат во секоја партија без разлика за која гласаат: Ревизорите ги објавија приходите и расходите на 42 партии

Орце Костов

Финансирањето на телевизиите со државни пари ги сплоти СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ: „Законот за поткуп на медиуми“ќе се носи по скратена постапка

Орце Костов

(ВИДЕО) Николоски: Бараме формулација за македонски јазик без изјави и дообјаснувања

Орце Костов

Молк од Горан Милевски за модифицираниот француски предлог

Орце Костов

Пратеникот Љупчо Димовски кој е амнестиран за „27 април“, нов претседател на СПМ

Ландов