ВИДЕО: Канонада од камења, 18 повредени полицајци

Од:

По стотиците камења врз полицијата кои ги фрлаа економските мигранти на јужната граница, 18 припадници на МВР се повредени од кои двајца потешко.

dobivaj vesti na viber

Едниот полицаец има потрес на мозокот. Додека фрчea камња на сите страни, дел од полицајците паѓаа.

Полицијата се бранеше со штитовите, но сепак камењата погодуваа дел од нив.

Економскте мигранти кои не можат да ја преминат македонско-грчката граница со денови, но и откако видоа дека се поставува ограда од три метри, својот бес го истурија на полицијата и се обидоа на сила да влезат на мекедонска територија.

Би можело да ве интересира

Во Грција воз прегази мигранти кои спиеле на шини

МВР вчера откри 53 мигранти во обид да заминат кон Србија

Горан Наумовски

Спасувачка акција во близина на грчкиот остров Родос, спасени 29 лица

Катерина Павлова-Николовска

Гевгеличанец шверцувал мигранти од Сирија и Пакистан

Салвини ја почнува својата предизборна антимигрантска кампања од островот Лампедуза

А1он

Рекорден број мигранти во еден ден го преминаа Ла Манш кон Велика Британија