(ВИДЕО) Каевски: Два дена Христијан Мицкоски се крие, молчи и не одговара на јавно поставени прашања

Од:

„Со кого се среќавал Мицкоски од домашната и надворешната политичка сцена и барал власт и ветувал дека ќе го сменел Уставот? Кој е вистинскиот став на Мицкоски за уставните промени? Оној кој го кажува во јавноста или оној кој го кажува на средбите со домашни и странски политичари?“, рече Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ.

„Мицкоски кој е во заложништво на Димитар Апасиев да не се крие зад неговиот извршител Драган Ковачки туку да излезе во јавноста и да одговори на поставените прашања.

Познато е лицемерието на Мицкоски за државните и националните интереси кога во јавност зборува едно, а зад затворени врати сосема друго.

Ништо не може да го сокрие фактот дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се под заложништво на Апасиев и Левица и затоа тие стануваат се порадикални во деструктивното дејствување.

Мицкоски е слаб, исплашен и очаен, затоа се што прави, прави за да не заостане зад Апасиев“, изјави Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ.

Би можело да ве интересира

Договорени правда и здравство кај Алијанса, Таравари вели: не е точно

Катерина Павлова-Николовска

Николовски: Зголемено производство на струја од домашни капацитети за 30 отсто, мерките во енергетиката даваат резултат

Таравари: За влез во Влада сакаме директори на Царина, УЈП… или ништо од коалиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Костовски: 53 милиони од ЕУ за три капитални проекти, придобивките од евроинтеграцијата на дело

Ана Ололовска

СДСМ: Неспособност, ВМРО-ДПМНЕ на грбот на граѓаните товари 16 милиони евра долгови

Ана Ололовска

СДСМ: Шпицниот градоначалник Мицкоски ги заглавува општините во кои власт е ВМРО-ДПМНЕ