(ВИДЕО) Јакупи: Изненаден сум од одлуката на Управен суд

Од:

Потпретседателот на Државната изборна комисија Субхи Јакупи е изненаден од одлуката на Управниот суд за прегласување во Центар и Струга.

dobivaj vesti na viber

„Не верува дека имало толку неправилности во Центар“, изјави Јакупи во емисијата „Анализа“ на 24 вести.

За 24 Вести тој тврди дека првичната одлука со која ДИК ги отфрли приговорите на ВМРО – ДПМНЕ во овие општини е донесена законито.

За оставката на претседателот на Управниот суд, кој ова го стори по одлуките со кои им е одземена победата на Жерновски и Села и ќе има прегласување во Центар и во Струга, Јакупи вели дека верува во неговата стручност и во одлуката.

Би можело да ве интересира

Управниот суд ја прифати тужбата на Беса, нема да се прегласува во Желино

А1он

Бектеши по најавата на Хоџа повика да се почитуваат одлуките на Државната изборна комисија

А1он

ДИК додели уверенијата на шест нови пратеници, ќе ги заменат оние кои беа избрани за градоначалници

Ана Ололовска

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги повлекоа приговорите за вториот изборен круг

А1он

ДИК ги објави конечните резултати од вториот изборен круг

А1он

До ДИК пристигнале 13 приговори, седум од ТМРО и шест од СДСМ

А1он

1 comment

gajur rustemi 15/04/2013 - 22:16 at 22:16

Nissto ne e ccudno,g.Jakupi go zaccudi cela Makedonija koga gi proglasi za mnogu regularni izborite pa sega se dokazza deka i nad nego ima nekoj po sillen-praveden i nego da go zacudi…

Reply

Leave a Comment

nine + ten =