(ВИДЕО) Хаос на граница, бремена жена падна во стампедото мигранти

Од:

По одлуката да се пропушти група мигранти на македонска територија настана стампедо. Сите се растрчаа, се туркаа меѓу себе.

Многумина од мигрантите паѓааа, неколку жени се онесвестија, се влечеа децата во раце и се паѓаше. Полицијата помагаше на мигрантите кои паднаа во стампедото кое не можеше да се контролира.

Во стампедото една бремена жена беше турната од мигрантите и падна, остана да лежи на земјата. Лекарска екипа немаше, и помагаше нејзиниот сопруг.

Преголема е желбата да се замине и да се фати место во возот за Србија кон Европа.

Би можело да ве интересира

Од грчките острови во континентална Грција ќе бидат префрлени над 800 бегалци и мигранти

Ана Ололовска

Франција демонтира голем камп за мигранти во Кале

Ана Ололовска

Членови на невладини организации во Грција им помагале на мигранти да стигнат до Лезбос

Жарко Настоски

Ранет возач на „Порше“ што превезувал мигранти и се обидел да прегази полицајци

Жарко Настоски

Во Царинска испостава „Табановце“, во товарно возило пронајдени осум лица мигранти

Ана Ололовска

Бабиш: Мигрантите треба да се запрат и да се вратат во матичните земји

Ана Ололовска

Leave a Comment

3 × 1 =