(ВИДЕО) Ѓоргиевска: Груевски да си ја свие опашката и да си замине

Од:

Во име на стечајците вечерва пред штипјани се обрати Лилјана Ѓоргиевска.

Ги предводам стечајците кои немаат кинта во џеб. Но не се плашите излезете за да ја смениме оваа ненародна власт. Немаа одговор зошто не ни дадоа ни за корка леб, па затоа ги истепаа пратениците од опозицијата, за да не се борат за нас. Ги качија пензиите во септември за 200 денари, за во октомомври да ги земат, па сега во март з а избори ќе ги даваат. Груевски да си ја свие опашката и да си замине. Но ние треба да го казниме. Државата ни личи на дебилизам и фашизам. Ајде сите да го казниме Груевски, порача Ѓоргиевска.

Би можело да ве интересира

Амбасадорот на Италија Андреа Силвестри во посета на Штип

А1он

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

А1он

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Националната гарда ќе и помага на полицијата на протестот во Вашингтон

А1он

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

А1он

Приведени двајца дилери во Штип

А1он

1 comment

zorica 01/02/2013 - 10:07 at 10:07

Pa ne li e otiden veke?
Da bese tuka licno ke mu dadese odlikuvanje za pocesen graganin na Haradinaj. Dokolku od opravdani pricini nemozel za tetovo , togas moze da go odlikuva za pocesen na Makedonija

Reply

Leave a Comment

9 − 3 =