ВИДЕО: Еве ги човечињата фатени за рака и со патент на уста

Од:

На снимката од телефонскиот разговор за кој лидерот на СДСМ посочи дека е помеѓу Гордана Јанкулоска и Мартин Протуѓер како се исмејуваат со гласачите од Пустец, се зборува дека гласањето во Центар е циркус Медрано и лудница. Во разговорот и се вели- човечињава за рака се држат, гласаат и патент на уста.

А1он го објави тоа видео кога се гласаше во Центар и кога двајца жители на Пустец се држеа за рака од гласачкото место до автомобилот кој ги разнесуваше по Скопје, односно од становите каде беа по 40 до 50 до избирачкото место и назад.

Дел од транскрипт:

ГЈ: Абе, луѓево, човечињава си гласаат. Ова е сé споредно шо ти кажувам. Сите будалетинки се пуштени таму на интервенција.
МП: Многу јако.
ГЈ: А, знаеш провокации, што ти не, ама битно човечињава за рака се држат, влегуваат и гласаат, патент на уста.
МП: хахахаха
ГЈ: Па ги снимале за рака кај што одат, па ги објавиле на Либертас или на незнам кој. Циркус е, циркус е, мислам, лудница. Ние, сега ќе организирам, у седум искачаме и викаме беше фер, демократски, мирно, нема пријави, освен овие за Струга ќе оставиме простор.
МП: Да, да, да, за Струга остави простор. Важи.
ГЈ: Другово, прогласуваме победа.
МП: Да, да, да, топ, топ, топ.
ГЈ: Ајде, чао.
МП: Чао.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Дојава за бомба создаде паника, евакуација на Таџ Махал

Илјадници луѓе во Британија евакуирани поради детонација на бомба од Втората светска војна

Идентификуван бомбашот од Нешвил

Илјадници луѓе евакуирани во Франкфурт поради бомба од Втората светска војна

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“, се утврди дека е вага

А1он

(ВИДЕО) Арсовски: Зоран и Вице Заеви фатени во рекет афера од 6 милиони евра

Ана Ололовска

2 comments

jonejj 06/03/2015 - 20:53 at 20:53

Па и тоа е уметност,да знаеш да начукаш 40 50 луѓе во стан од 30 до 40 квадратни метра

Reply
goran 07/03/2015 - 00:49 at 00:49

Sega ako sakate i od mars coecinja donesete ministerke i toj sho gi nejki sdsm ke glasa za niv a veruvajte sekoj den se poveke i poveke .Ne nateravte da se oslucime pomegu dve zla,i stalno narodot go odbira pomaloto kako nie vas.

Reply

Leave a Comment

two × three =