ВИДЕО: Директорката на училиштето го пријавила тепањето на ученикот, во МВР повикани инволвираните

Од:

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека директорката на основното училиште „Панајот Гиновски“ од скопската населба Бутел, попладнево поднела и писмено известување во врска со видеото од социјалната мрежа „Тик-Ток“ каде се гледа насилство врз ученик.

dobivaj vesti na viber

„Во врска со случајот МВР презема мерки за негово расчистување, а уште во текот на денешниот ден на разговор се повикани лицата инволвирани, за случајот известен е и јавен обвинител“. – стои во соопштението од МВР.

Случајот ја разбранува јавноста откако видео од случката се појави на „Тик-Ток“.

Би можело да ве интересира

Претрес во Скопје, приведен дилер

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица

Ана Ололовска

Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците

Ана Ололовска

Пронајдена дрога, приведен битолчанец

Ана Ололовска

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска