ВИДЕО: Автомобил изгоре во центарот на Скопје

Од:

Возило од марката Опел Зафира се запали во центарот на Скопје. Според очевидците, човекот кој го управувал возилото, се паркирал на тротоарот спроти Македонски пошти и влегол во некој од околните дуќани. Од автомобилот брзо потоа избил пожар.


Соседите од околните дуќани виделе дека колата почнала да гори и викнале противпожарна екипа.

Пожарот сега е изгаснат и според првичните информации нема повредени, но оштетени се и други три возила кои биле паркирани во негова близина.

Сопствениците на оштетените возила кога дознале за настанот повикале полиција која е моментално на терен и прави записник.

Се уште е непознат идентитетот на човекот кој го управувал автомобилот. Според сопствениците на оштетените возила кои во моментот се на местото на настанот, тој избегал.

Полицијата во моментов е на терен и прави записник.

Би можело да ве интересира

Во Скопје 567 активни случаи на Ковид-19, најмногу во Аеродром и Центар

А1он

Во Скопје 526 заразени, нема град во Македонија без активни случаи на Ковид-19

А1он

Пожар во интернат во Танзанија, изгореа десетмина ученици

А1он

Повторно гори депонијата кај „Борис Трајковски“, црниот чад и лошиот мирис се шират низ Карпош

Кристијан Ландов

Поради пожарите масовно се евакуираат жителите од Орегон и Калифорнија

А1он

Користете ги алтернативните рути за влез во Скопје додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Ана Ололовска