(ВИДЕО) Андов: За Град Скопје не знам, но во Карпош се ќе се заврши уште во првиот круг

Од:

Првиот претседател на Собранието по осамостојувањето на Република Македонија, Стојан Андов, денеска излезе да го даде својот глас за еден од кандидатите за градоначалник на Град Скопје и општината Карпош каде и живее.

Во изјава за А1он, Андов рече дека после овие локални избори очекува работите да тргнат на подобро како и дека општина Карпош уште вечерва ќе добие нов градоначалник, односно дека нема да има втор круг во оваа општина.

-Очекувам промени на подобро, и мислам дека ќе се постигнат. За драстични промени ќе треба повеќе време, но во секој случај со овие избори треба да тргнеме напред. За Град Скопје не знам, но за општина Карпош мислам дека се ќе се заврши уште во првиот круг, да не одиме уште еднаш доволно е, вели Андов.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

На локалните избори во Штип право на глас имаат 41.777, а во Пласница 4.954 гласачи

Жарко Настоски

Пет кандидати за градоначалник на Штип, ВМРО-ДПМНЕ не учествува на изборите

А1он

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара да се одложат изборите за градоначалник во Штип и Пласница поради епидемијата

Жарко Настоски

Нови локални избори во Истанбул

Локални избори во Турција: Ердоган се бори за довербата на народот

Татјана Ташкова

14,5 илјади евра отштета за клевета и навреда бара Фрчкоски од Стојан Андов

Ана Ололовска