ВИДЕО: Али Ахмети и познатиот косовски пејач Илир Шаќири пеат патриотска песна

Од:

Првиот вицепремиер Артан Груби објави нова снимка на социјалните мрежи на која лидерот на ДУИ, Али Ахмети заедно со познатиот косовски пејач Илир Шаќири, пеат патриотска песна.

Би можело да ве интересира

Мицкоски нема да формира влада со ДУИ: Принципот победник со победник заврши во 2017-та

Орце Костов

Ахмети: Поголема услуга ние на луѓето не може да им направиме отколку да ја зачлениме Македонија во ЕУ

Фракцијата на ДУИ славеше партиска годишнина во Тетово

Ахмети нема да крева бело знаме: За три до четири години влегуваме во ЕУ

Орце Костов

Две прослави за годишнината на ДУИ

ДУИ: И по 5 години Мицкоски не успева да излезе од сенката на Груевски, ВМРО падна под 320.000 гласачи

Ана Ололовска