Утврдени неправилности кај 17 возила за јавен превоз на територија на СВР Битола

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се санкционирани 17 возила за вршење јавен превоз на територија на СВР Битола.

„Денеска (26.11.2021) во временскиот период од 08.00-14.00 часот на подрачјето на СВР Битола била спроведена регионална акциска контрола на возила со кои се врши јавен превоз на патници. Притоа, биле контролирани 80 возила, а биле утврдени 17 неправилности, кои се соодветно санкционирани. Од нив девет за неисправен уред за сопирање, две за неисправен уред за управување“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Изречени 13 казни за брзо возење во Охрид, и 12 во Струга

А1он

Приведена скопјанка која била барана со потерница

А1он

Приведени двајца разбојници само три часа откако ограбиле обложувалница

А1он

Приведено лице од Скопје за доиздржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведено лице по распишана централна потерница

Ана Ололовска

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска