Утре средба Пендаровски-Ахмети

Од:

Партиски извори од ДУИ, за А1он велат дека претседателот Стево Пендаровски утре ќе има средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Детали за што се однесува средбата не се откриваат. Претходно средба со Пендаровски имаше претседателот на СДСМ, Зоран Заев со кого го испи претседателското кафе.

Но иако Пендаровски вети дека ќе комуницира и со опозицијата и ќе се консултира и со нив, засега нема потврда дека ќе дојде до средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ВМРО-ДПМНЕ ги призна изборните резултати и присуствуваше на инаугурацијата. Дали ќе дојде до релаксирање на односите во државата и дали во тоа ќе има улога Пендаровски, ќе се види наскоро. Наредните денови се клучни за носење на Законот за Јавно обвинителство и за судбината на СЈО.

Би можело да ве интересира

Обезбедувачите на Иванов ќе добијат работни задачи од Пендаровски ако МВР не ги повлече

Кристијан Ландов

Возилото кое Чулев го бара од Пендаровски, било наследено од Иванов

Пендаровски, Спасовски и Џафери ручаа кај г.г. Стефан за неговиот именден и за Божиќ

А1он

Пендаровски со честитки до православните верници по повод Божик

Предраг Петровиќ

Пендаровски: Сите кои се или биле на власт треба да се извинат за иселувањето

(ВИДЕО) Лажна вест: Ахмети нервозно тропаше по маса по лидерската средба

Мери Јордановска