Утре протест за „Монструм“, ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје

Од:

Утре, петок, 2 април, со почеток од 13.30 часот најавен е протест, кој ќе започне од паркот во Чаир, а ќе продолжи до зградата на Владата на Република Северна Македонија, информираат од МВР.

„Од тие причини, СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот, па од 13.30 часот до завршување на протестот етапно ќе бидат затворени за сообраќај следните улици: делови од улиците „Христијан Тодоровски Карпош“, „Џон Кенеди“, „Цветан Димов“, како и бул.„Крсте Мисирков“, бул.„Гоце Делчев“, дел од ул.„Филип Втори’, дел од булеварите „Илинден“, „ВМРО“ и „Климент Охридски“,“ се вели во полициското соопштение.

СВР Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници, а заради заштита на новинарските екипи кои ќе го следат протестот, потребно е истите своите акредитации да ги носат на видливо место.

Би можело да ве интересира

Тројца скопјани не пуштале тетовец да гради на плац кај Стенковец што го купил за 160.000 евра

Жарко Настоски

Несуден бомбаш од Кисела Вода сакал да фрла „кашикара“, ама му ја одзеле

Жарко Настоски

СДСМ: Зад утрешните протести против образовните реформи стои ВМРО-ДПМНЕ

Протестен собир „во солидарност со палестинскиот народ“ во недела во Скопје

Жарко Настоски

Брачна двојка од Гази Баба нападната во својот двор поради долгови на синовите

Жарко Настоски

Уште еден работник тешко повреден на скопско градилиште

Жарко Настоски