Утре посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ

Од:

Популарниот српски пејач Здравко Чолиќ на 15 јуни (сабота) ќе одржи концерт на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 20 часот.

Поради овој музички настан ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот во периодот од 18:00 до 23:00 часот, информираат од МВР.

Сообраќајот периодично ќе се пренасочува на булеварот Илинден, улицата Аминта Трети и улицата Наум Наумовски Борче. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ќе ги издаваат полициските службеници.

Би можело да ве интересира

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп-Росоман

Татјана Ташкова

Посебен сообраќаен режим на „Илинденска“, ќе се снима филм

Се пренасочува сообраќајот од автопатот Скопје – Велес поради шумскиот пожар

Од утре времен сообраќаен режим на булеварот Крсте Мисирков

Казнети над 200 возачи синоќа во Скопје

На Богородица и Табановце се чека околу 30 минути

Татјана Ташкова