Украдени икони стари 3 века од црква во Радожда

Од:

Четири икони од 18-от век, се украдени од црквата „Свети Архангел Михаил“ во струшкото село Радожда.

Како што информираат од МВР, непознати крадци насилно ја отвориле влезната врата и украле дрвена рамка со четири икони кои датирале од 1780 година.

Полицијата работи на пронаоѓање на крадците.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Штип, затекнат при вршење на кривично дело

Ана Ололовска

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска

Ограбена црквата „Константин и Елена“

А1он

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

А1он

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници, со закана со нож одзеле чанта со дневен промет

Ана Ололовска

1 comment

Бучкуруш 02/07/2012 - 13:46 at 13:46

Па кога му се дадени на Господин Господин да ги чува што да се очекува, тој пола верници на печалба ги испрати па сега му остана и некоја икона во странство да прати..

Reply

Leave a Comment

13 + 9 =