Ученик од О.У. „Кирил и Методиј“ во Скопје напишал „црн“ список со ученици

Од:

Дванаесетгодишно момче од основното училиште „Кирил и Методиј“ од Скопје, направил список на ученици, извести полицијата.

Од МВР велат дека „денеска во полициската станица Центар во присуство на стручен тим од Центарот за социјални работи и неговите родители, извршен е службен разговор со 12-годишен малолетник-ученик од основно училиште на подрачје на Центар, по добиена пријава дека додека бил на час на кој се разговарало за случајот во соседна Србија, почнал да пишува имиња на ученици“.

За случајот веднаш бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Татко си го претепал малолетниот син

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Малолетник нападнат од мајка на соученик

Косовски медиуми известуваат за план за атентат врз Курти, МВР демантира

А1он

Подгответе се навреме: Утре речиси цело Скопје без вода или со слаб притисок

А1он

Во тек е реконструкција на важна скопска сообраќајница

А1он