Убиен жител на скопското село Ласкарци

Од:

Двајца непознати напаѓачи вчера пукале и усмртиле човек од скопското село Ласкарци, соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

„На 04.07.2022 во СВР Скопје било пријавено дека во 21.31 часот во с.Ласкарци, скопско, две лица од огнено оружје пукале кон Р.Ќ.(34) од с.Ласкарци. Тој се здобил со повреди, по што починал во возило на Итна медицинска помош при транспорт до Комплексот клиники „Мајка Тереза”“, велат од МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кривичниот суд за случајот „Ласкарци“: Ние ургираме, но не ни го доставуваат супервештачењето

Горан Наумовски

Семејствата на загинатите кај Ласкарци: Има сомнеж дека супер вештачењето е за заштита на виновниците, ќе бидеме радикални!

Кристијан Ландов

Четворица Кинези убиени на фарма со марихуана во САД

Горан Наумовски

14-годишно девојче во Франција било силувано и убиено

Четворица студенти избодени до смрт, полицијата трага по убиецот, во истрагата се вклучи и ФБИ

Момче е убиено на семафор во Белград