Уапсени малолетници кои краделе низ Штип

Од:

17-годишник од Скопје и 15-годишник од Штип се приведени бидејќи полицијата ги сомничи за четири кражби во Штип. Според МВР краделе низ продавници и во трговскиот во Штип, една од кражбите била во угостителски објект.

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип и Отсекот за општ криминал при СВР Штип приведоа двајца 17-годишници и еден 15-годишник од Скопје и од Штип. Тие се сомничат дека сториле четири кривични дела „кражба“, од кои три извршени на 08, 09 и 10.04.2023 од продажни објекти во трговски центар во Штип, од каде биле одземени пари, облека и спортска опрема, додека четвртото кривично дело „кражба“ го извршиле на 29.12.2022 од угостителски објект во Штип од каде одзеле пари.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец ја истепал сопругата за која имал забрана за приближување

Катерина Ѓуровски

Арачиновец застрелан на семејна веселба

Катерина Ѓуровски

25-годишник силувал 81-годишна старица од струмичко

Катерина Ѓуровски

Криумчар на мигранти, бегајќи повредил двајца полицајци и удрил во наплатна рампа

Катерина Ѓуровски

Скопјанец со туѓи картички купувал на интернет, потрошил 135 илјади денари

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични