Уапсена охриѓанка барана со потерница, осуденa за тешка кражба

Од:

На 26.08.2022 во 21.40 часот во с.Катланово-скопско, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.А.(25) од село во охридско.

dobivaj vesti na viber

За неа била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Охрид за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело “тешка кражба“.

Таа ќе биде предадена на надлежната казнено поправна установа.

Би можело да ве интересира

За Радев, патот на Македонија кон ЕУ минува низ признавање на бугарската историја

Орце Костов

Директорот на филипински затвор обвинет дека наредил убиство на новинар

Горан Наумовски

Приведен крадец осуден на 20 години казна затвор

Осум загинати во пожарот во затворот Евин во Иран

Украина го повика Црвениот крст да го посети озлогласениот затворски логор Оленивка

А1он

Во Турција усвоен закон што предвидува затворски казни за ширење дезинформации

Горан Наумовски