Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга

Од:

Полицијата извести дека вчера во 10 часот во Струга, полициски службеници ја уапсиле 23-годишната В.И. од Куманово.

Таа се сомничи дека претходно во трговски објект во Струга извршила кражба, при што одзела повеќе производи.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против В.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

Приведена тетовка барана со потерница

30 дена притвор за разбојник од Скопје

Државјанин на Босна и Херцеговина ограбил џамија во Чегране

Уапсен крадец од Охрид кој крадел во родниот град