Уапсен крадец во Велес

Од:

Вчера полициска патрола го уапсила М.З.(30) од Велес. Тој се сомничи дека дента околу 10 часот во една од просториите во зградата на Јавната здравствена установа „Центар за јавно здравје“ на улицата „Лазо Осмаков“ во Велес одзел пари од чанта на една вработена.

М.З. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Приведен крадец во Скопје, украдените велосипеди вратени на сопствениците

Пијан уби девојче на пешачки во Велес, обвинет е – Да одговараат и оние кои со денови го криеле, бара адвокатот

Албански државјанин ограбил две куќи во Струга

Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците