Уапсен битолски дилер на кокаин

Од:

Битолската полиција уапси жител на градот во чијшто дом пронајде пакувања со кокаин, пари и опрема која е осомничен дека ја користел за трговија со дрогата.

„Денеска (07.06.2021), полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Д.Д.(35) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кокаин, дигитална вага, поголема количина пари (денари и евра), две патнички возила, три патрони за пушка и делови од пиштол“, се вели во полициското соопштение.

Осомничениот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

При претрес во Дебар пронајдена дрога, приведено едно лице

Ана Ололовска

Пронајдена марихуана во Кочани, двајца приведени

Ана Ололовска

Во Охрид приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Спасовски: Опозицијата не покажа став за ниту едно клучно прашање за иднината на земјата

Ана Ололовска

Приведен дилер од Охрид

Ана Ололовска

Приведен дилер од Куманово

Ана Ололовска